fbpx

Co je nejneobyčejnějším tajemstvím úspěšného života? Tento článek je věnovaný průkopníkovi v oblasti osobního rozvoje a velkému inspirátorovi Earlu Nightingaleovi, který odhalil a jasně pojmenoval toto tajemství.

Earl vyrůstal na chudém kalifornském předměstí. Celé své dětství přemýšlel nad myšlenkou lepšího života a kladl si následující otázku:

„Proč někteří lidé žijí ubohé životy, zatímco druzí jsou šťastní a užívají si prosperity?“

Již od 9 let se z Earla stal vášnivý čtenář, strávil mnoho hodin studiem nejvýznamějších náboženských, psychologických a filozofických děl, ze kterých později čerpal. Jednoho dne mu všechny informace načerpané ze stovek knih (Nový zákon, Lao Tse, Korán, Buddhistické spisy, a další …) splynuly do jediné myšlenky. Tuto myšlenku se rozhodl publikovat ve formě audioknihy.

Audiokniha nese název The Strangest Secret – Nejneobyčejnější tajemství. Earl v ní odhalil tajemství ke skutečně úspešnému životu. Tato nahrávka je považována za jednu nejúspěšnejších motivačních knih všech dob a dodnes inspiruje lidi po celém světě k osobnímu růstu a snaze o lepší život.

Základní myšlenka se dá shrnout do jedné věty – Lidé, kteří mají cíle, uspějí, protože vědí, kam jdou.

I 70 let po vydání jeho audioknihy si stále poměrně málo lidí najde čas, aby se pravidelně zamysleli nad tím, kam v životě směřují. Ve známé knize Lewise Carolla Alenka v říši divů to krásně vystihl kocour v rozhovoru s Alenkou – „Pokud nevíš, kam jdeš, je úplně jedno jakou cestu zvolíš.“

Co je tedy ten první krok, který můžeš udělat na cestě k úspěšnějšímu životu? Otevři diář a najdi si v následujícíh dnech 30 minut času, které věnuješ jenom sobě. V tomto čase si polož otázku:

Co vlastně chci od svého života?

Zapiš si všechny své myšlenky a na konci této půlhodinky si opět stanov 30 minut v diáři, ve kterých postupně začneš převádět své myšlenky, nápady a vize do konkrétních cílů. Tak vykročíš na cestu k naplněnějšímu životu.

Máš problém s motivací, a nebo bojuješ s prokrastinací, a přesto by sis chtěl efektivně stanovit cíle? Vyzkoušej koučink, jako účinný nástroj pro nastartování osobního rozvoje. Témata vize a stanovování cílů efektivně řešíme téměř v každém sezení.

Celou nahrávku si můžete v originále poslechnout zde:

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

You have Successfully Subscribed!