Cesta kouče

Profesní zkušenosti

Absolvoval jsem zahraniční kurzy Co-Active Coaching Training Program a Virtual Coach pod vedením kouče Ebena PaganaCertifikovaným koučem v České republice jsem od roku 2017, kdy jsem absolvoval kurz Transformační koučink u Mgr. Zorky Rossmannové. Vycházím z Ericksonovského přístupu orientovaného na řešení. Při práci s klienty využívám mimo jiné techniky neurolingvistického programování (NLP). Kontinuálně se vzdělávám a inspiruji u předních světových koučů – Tonyho Robbinse a Jacka Canfielda

Sám využívám služby koučů, díky kterým se mi daří lépe zvládat náročnější životní období, udržovat si orientaci na své cíle a především kultivovat vnitřní klid.

Věřím, že všichni můžeme být v životě spokojeni, když se odvážíme vzít život do svých rukou. Mým posláním je inspirovat druhé a pomáhat jim stát se svojí lepší verzí tak, aby mohli žít spokojený a naplněný život. Zároveň se mohou stát vzorem pro své okolí i budoucí generace.

Inspirací na mé cestě jsou mi žena Míša s dcerkou Aničkou, Dr. Wayne Dyer, Jack Canfield, Eben Pagan, Tony Robbins, Dr. Deepak Chopra, Brian Tracy, Stephen Covey a můj velký přítel a mentor Brett McGrath.

Začátky

Dlouho jsem žil podle očekávání své rodiny a nejbližšího okolí, nevěřil jsem si, neuměl jsem říkat ne a dělal jsem věci spíš kvůli druhým než kvůli sobě. Obrat nastal po vyhození z vysoké školy, kdy mě mé nedostatky přivedly k zájmu o osobní rozvoj. Začal jsem si uvědomovat důležitost změny způsobu myšlení. V roce 2008 jsem potkal svého prvního mentora, který mě začal prakticky zasvěcovat do práce s vlastní myslí. Byl to pro mě opravdu zlom, protože jsem se předtím vždy snažil zvládat všechno sám a teď jsem si poprvé nechal pomoci. Byl jsem překvapený, jak rychle mi někdo zvnějšku dokáže ukázat nové obzory a jak moc mě to posouvá. 

Začalo se mi dařit po všech stránkách. Povedlo se mi vystudovat dvě vysoké školy, opět se aktivně zapojit do florbalového týmu a při studiu ve Finsku se dokonce prosadit v tamní nejvyšší florbalové soutěži. Postupně jsem si tak plnil své profesní a cestovatelské sny.

Zahraniční zkušenosti

Toužil jsem objevovat nové země. Pomohlo mi uvědomění, že překonáním vlastních negativních myšlenek a omezujících přesvědčení je skutečně možné dosáhnout téměř čehokoliv. Po studiu ve Finsku jsem se přesunul do Velké Británie, kde jsem začal spolupracovat s mým prvním koučem Paulem Hemphillem. Výsledky se dostavily docela rychle, a to nejen v profesním, ale i v osobním životě. Dal jsem se dohromady s dívkou svých snů, svojí současnou ženou Míšou. Odcestovali jsme společně na Nový Zéland, kde jsem začal praktikovat a studovat Ashtanga jógu pod vedením Petera Sansona a kurzy Mindfulness a meditace pod vedením Bretta McGratha. Po návratu zpět domů jsem vedle koučinku spolupracoval s nadnárodními cestovními kancelářemi, pro které jsem provázel v evropských i exotických destinacích. Posledních pár let je mým největším zdrojem radosti a sebepoznávání dcerka Anička, se kterou podnikáme různá dobrodružství nejraději někde v přírodě, kam bereme i našeho psa Kenyho.

1 +

Let zkušeností v oblasti osobního rozvoje a koučinku

Mezinárodní i české koučinkové certifikace

Zakladatel metody celostního úspěchu a průkopník laser coachingu v Čechách

Koučuji osobně v Pardubicích a online všude jinde, v češtině i angličtině

Zdaleka nevím všechno a pořád se učím, ale přesvědčil jsem se, že mé metody fungují a klienti si díky nim plní věci, které od života chtějí