Cesta kouče

Profesní zkušenosti

Vystudoval jsem Univerzitu Karlovu, obor trenérství. Zároveň jsem absolvoval ekonomickou fakultu Univerzity Pardubice včetně semestru v zahraničí na Univerzitě Turku ve Finsku. Po studiích jsem žil ve Velké Británii, kde jsem absolvoval kurz koučinku pod vedením kouče Paula Hemphilla. Dva roky na Novém Zélandu jsem se věnoval studiu Ashtangy jógy pod vedením Petera Sansona a kurzům Mindfulness a meditace pod vedením Bretta McGratha. Prošel jsem mezinárodními koučinkovými kurzy Co-Active Coaching Training Program (ICF) a Virtual Coach pod vedením kouče Ebena PaganaCertifikovaným koučem v České republice jsem od roku 2017, kdy jsem absolvoval kurz Transformační koučink u Mgr. Zory Rossmannové. Vycházím z Ericksonovského přístupu orientovaného na řešení. Absolvuji pravidelné supervize a kontinuálně se vzdělávám v oblasti neurovědy. Inspiruji se u předních světových koučů – Tonyho Robbinse a Jacka Canfielda

Mám za sebou spolupráci s nadnárodními společnostmi National Geographic, G Adventures, Viking a Grand Circle. Na pozici programového ředitele a tour leadera jsem organizoval a zajišťoval zájezdy na 5 kontinentech s klienty z více než 30 zemí. Mnohaleté mezinárodní zkušenosti mi slouží i při práci se svými současnými klienty.

Začátky & zahraniční zkušenosti

Dlouho jsem žil podle očekávání své rodiny a nejbližšího okolí, nevěřil jsem si, neuměl jsem říkat ne a dělal jsem věci spíš kvůli druhým než kvůli sobě. Vyhození z vysoké školy znamenalo obrat v mém životě. Uvědomil jsem si, že pokud chci v životě něco dokázat, musím na svých nedostatcích začít pracovat. V roce 2008 jsem potkal svého prvního mentora a kouče, poprvé jsem se odvážil říct si o pomoc. K mému překvapení se výsledky začaly dostavovat velmi rychle. Povedlo se mi vystudovat dvě vysoké školy, stát se členem širšího národního florbalového týmu a jako 5. Čech jsem si zahrál nejvyšší finskou florbalovou soutěž v dresu TPS Turku. Dlouhodobá spolupráce s kouči přinesla splněné profesní i cestovatelské sny, ale především vnitřní klid. Vedle úspěšné spolupráce s předními zahraničními společnostmi a spoluzaložení svobodné školy se mi podařilo procestovat přes 60 zemí světa na všech 7 kontinentech. Posledních pár let je mým největším zdrojem radosti a sebepoznávání dcerka Anička, se kterou trávíme čas v přírodě a objevujeme krásná místa po Čechách.

Věřím, že všichni můžeme být v životě spokojeni, když se odvážíme vzít život do svých rukou. Mým posláním je inspirovat druhé a pomáhat jim stát se svojí lepší verzí tak, aby mohli žít spokojený a naplněný život.

1 +

Let zkušeností v oblasti osobního rozvoje a koučinku

Mezinárodní i české koučinkové certifikace

Zakladatel metody celostního úspěchu a průkopník laser coachingu v Čechách

Koučuji osobně v Pardubicích a online všude jinde, v češtině i angličtině

Zdaleka nevím všechno a pořád se učím, ale přesvědčil jsem se, že mé metody fungují a klienti si díky nim plní věci, které od života chtějí